Общество
Главная / Социальная сфера / Гродненщина. Наши победы

Гродненщина. Наши победы

ГОСНАГРАДЫ ЭКОНОМИКА ОБРАЗОВАНИЕ КУЛЬТУРА  ОБРАЗОВАНИЕ
Премия
им.А.И. Дубко
КУЛЬТУРА
Премия
им.А.И. Дубко
СПОРТ       
МЕДИЦИНА

 

  Ордэн Пашаны
Строк Валерый Уладзіміравіч, трактарыст-машыніст адкрытага акцыянернага таварыства “Чарлёна”, Мастоўскі раён
  Ордэн Пашаны
Козіч Марыя Антонаўна, кіраўнік вытворчай брыгады ў раслінаводстве камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства “Гіркі”, Воранаўскі раён
  Ордэн Пашаны
Вітуль Юрый Вацлававіч, трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці адкрытага акцыянернага таварыства “Прынёманскі”, Навагрудскі раён

 
     

  Ордэн Пашаны
Паўлюкевіч Валерый Эдуардавіч, дырэктар раённага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства “Алекшыцы”, Бераставіцкі раён
  Ордэн Пашаны
Тустаў Іван Фёдаравіч, старшыня Гродзенскай абласной арганізацыі Беларускага грамадскага аб’яднання ветэранаў
  Ордэн Францыска Скарыны
Глухава
Марыя Мікалаеўна (ігумення Гаўрыіла), настаяцельніца Свята-Раства-Багародзічнага стаўрапігіяльнага жаночага манастыра ў г.Гродна Беларускай Праваслаўнай Царквы
     
Медаль ”3а выратаванае жыццё
Півень Барыс Аляксандравіч, навучэнец ўстановы адукацыі ”Навагрудскі дзяржаўны аграрны каледж“
  Ордэн ”3а службу Радзіме“ III ступені
Касыгін Руслан Анатольевіч, начальнік штаба - першы намеснік камандуючага
войскамі Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь, генерал-маёр
  Ордэн Пашаны
Туля Аляксандр Віктаравіч, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Дзембрава”, Шчучынскі раён



   
 
Медаль «3а працоўныя заслугі»
Жур Наталія Іосіфаўна, начальнік ўпраўлення кантролю за работай галін гаспадаркі Камітэта дзяржаўнага кантролю Гродзенскай вобласці
  Медаль «3а працоўныя заслугі»
Богдан Валянціна Казіміраўна, намеснік начальніка ўпраўлення кантролю за работай аграпрамысловага і прыродаахоўнага комплексау Камітэта дзяржаўнага кантролю Гродзенскай вобласці
  Медаль ”3а адзнаку ў ахове дзяржаўнай граніцы“
Давідзюк Аляксандр Барысавіч, начальнік 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, палкоўнік
  Медаль Францыска Скарыны
Ягорычаў Уладзімір Яўгенавіч, член грамадскага аб’яднання ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“, дацэнт кафедры гісторыі Беларусі, археалогіі і спецыяльных гістарычных дысцыплін установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”

 
   
Медаль ”3а працоўныя заслугі
Занеўская Марыя Фляр’янаўна, апаратчык вытворчасці заквасак цэха па вытворчасці натуральнамалочнай прадукцыі адкрытага акцыянернага таварыства ”Малочны Мір“

Медаль ”3а працоўныя заслугі
Давыдзік Мікалй Мікалаевіч , слесар па рамонце аўтамабіляў транспартна-рамонтнага ўчастка аўтатранспартнага цэха адкрытага акцыянернага таварыства ”Мастоўдрэў“
  Медаль «3а працоўныя заслугі»
Садаўнічы Аляксандр Міхайлавіч, першы намеснік старшыні Камітэта дзяржаўнага кантролю Гродзенскай вобласці
  Медаль «3а працоўныя заслугі»
Матвееў Віктар Уладзіміравіч, дырэктар Гродзенскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрасувязі “Белтэлекам“

 
   
Медаль ”3а працоўныя заслугі
Швец Пётр Міхайлавіч, начальнік фінансавага ўпраўлення Гродзенскага гарвыканкама
  Медаль ”3а працоўныя заслугі
Чачко Іван Міхайлавіч, трэнер-выкладчык па грэка-рымскай барацьбе дзяржаўнай установы
Гродзенскі абласны комплексны цэнтр алімпійскага рэзерву“
  Медаль ”3а працоўныя заслугі
Харытонік Наталія Уладзіміраўна, трэнер-выкладчык па стральбе кулявой дзяржаўнай установы
”Гродзенскі абласны комплексны цэнтр алімпійскага рэзерву“
  Медаль ”3а працоўныя заслугі
Праняеў Сяргей Аляксандравіч, галоўны метролаг адкрытага акцыянернага таварыства ”Малочны Мір“
     
Ганаровае званне “Заслужаны дзеяч мастацтваў Рэспублікі Беларусь”
Жугжда Алег Алегавіч, галоўны рэжысёр дзяржаўнай установы культуры “Гродзенскі абласны тэатр лялек”
  Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі
надзвычайных сітуацый”
Гульніцкі Мікалай Юр’евіч, пажарны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Навагрудскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь”, сяржант унутранай службы
  Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі
надзвычайных сітуацый”
Зайко Дзмітрый Яўгеньевіч, камандзір аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Навагрудскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь”, старшы прапаршчык унутранай службы (пасмяротна)
  Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі
надзвычайных сітуацый”
Мягчыла Руслан Міхайлавіч, старшы пажарны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Навагрудскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь”, прапаршчык унутранай службы
 
   
Медаль “За працоўныя заслугі”
Пінюта Чаславў Казіміравіч, апаратчык полімерызацыі прадзільнага цэха філіяла “Завод Хімвалакно” адкрытага акцыянернага таварыства “Гродна Азот”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Саўко Пётр Уладзіміравіч, станочнік дрэваапрацоўчых станкоў адкрытага акцыянернага таварыства “Слоніммэбля”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Мiлiца Галiна Iванaўна, вядучы юрысконсульт ААТ «Слоніммэбля»
  Ганаровае званне “Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь” Борматаў Уладзімір Мікалаевіч, дырэктар – мастацкі кіраўнік дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская капэла”
 

 
 
 
Медаль “За працоўныя заслугі”
Лагута Ядвіга Станіславаўна, лабарант хімічнага аналізу лабараторыі вытворчасці капралактаму першай чаргі цэнтралізаванага аддзела тэхнічнага кантролю адкрытага акцыянернага таварыства “Гродна Азот”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Лебядзевіч Іван Міхайлавіч, слесар-рамонтнік (брыгадзір) цэха азотнай кіслаты і вадкіх азотных угнаенняў адкрытага акцыянернага таварыства “Гродна Азот”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Лішык Тамара Ігнацьеўна, начальнік санітарна-прамысловай лабараторыі адкрытага акцыянернага таварыства “Слоніммэбля”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Піліпенка Ігар Мікалаевіч, начальнік цэха капралактаму першай чаргі адкрытага акцыянернага таварыства “Гродна Азот”

 
 
 
Медаль Францыска Скарыны
Глухава Марыя Мікалаеўна (ігумення Гаўрыіла), настаяцельніца Свята-Раства-Багародзічнага стаўрапігіяльнага жаночага манастыра ў г.Гродна Беларускай Праваслаўнай Царквы
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Адаменя Мікалай Леанідавіч, апаратчык вытворчасці мачавіны цэха карбаміду трэцяй чаргі адкрытага акцыянернага таварыства “Гродна Азот”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Агіеў Ігар Іванавіч, сталяр ўчастка заказаў і вырабу новай мэблі адкрытага акцыянернага таварыства “Слоніммэбля”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Кулік Мікалай Уладзіміравіч, інжынер-тэхнолаг вядучы цэха высокатрывалага корду філіяла “Завод Хімвалакно” адкрытага акцыянернага таварыства “Гродна Азот”
     
Медаль Францыска Скарыны
Леанід Шчаглоў, вядучы фотакарэспандэнт аддзела па падрыхтоўцы і выпуску фотаінфармацыі БелТА (Гродзенскі карпункт)
  Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Анатоль Зімнавода, старшыня камітэта па працы, занятасцi i сацыяльнай абароне Гродзенскага аблвыканкама
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Валерый Багінскі, аддзельшчык выдувных вырабаў эксперыментальна-мастацкага ўчастка ААТ "Шклозавод" Нёман "
  Медаль Францыска Скарыны
Ірына Грыц, вядучы майстар сцэны, артыст заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь "Гродзенская капэла"
   
 
Ганаровае званне "Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь"
Асосаў Сяргей Барысавіч, генеральны дырэктар ААТ "Мастоўдрэў"
  Медаль Францыска Скарыны
Паўлоўская Людміла Уладзіміраўна, артыст – вядучы майстар сцэны Гродзенскага абласнога тэатра лялек


  Медаль "За працоўныя заслугі"
Таццяна Аксаміт, начальнік упраўлення адукацыі Гродзенскага райвыканкама
  Медаль "За выратаванае жыццё»
Уладзімір Двоежонаў, падпалкоўнік, камандзір гаўбічнага самаходна-артылерыйскага дывізіёна 841-й гвардзейскай групы артылерыі 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь

 
 
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Хэлскі Валерый Уладзіміравіч, старшыня камітэта па сельскай гаспадарцы і харчаванні Гродзенскага аблвыканкама
  Медаль Францыска Скарыны
Буйко Аліна Іосіфаўна, выкладчык тэатральных дысцыплін Гродзенскага дзяржаўнага каледжа мастацтваў

  Медаль Францыска Скарыны
Валковіч Наталля Аляксандраўна, дырэктар гуманітарнага каледжа УА “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы"
  Ганаровае званне "Заслужаны работнік сацыяльнай абароны Рэспублікі Беларусь"
Стацэвіч Ядвіга Антонаўна, дырэктар дзяржаўнай установы сацыяльнага абслугоўвання "Лідскі псіханеўралагічны дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў"
 
   
Медаль "За працоўныя заслугі"
Ненартовіч Вітольд Антонавіч, шклавар ААТ "Завод "Оптык"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Петрушкевіч Віктар Іванавіч, старшыня вучэбна-вопытнага СВК "Путрышкі" Гродзенскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Савіцкі Пётр Мікалаевіч, токар механічнага цэха №3 ААТ "Кіруючая кампанія холдынга "Лідсельмаш"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Сурконт Юзэф Станіслававіч, дырэктар КСУП "Эліт-Агра Больцінікі" Воранаўскага раёна

   
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Бардзін Аляксандр Равакатавіч, загадчык кафедры спартыўных гульняў УА "Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Гейштоўт Богдан Вацлававіч, дырэктар даччынага прадпрыемства "Мінойтаўскі рамонтны завод" Гродзенскага ўнітарнага прадпрыемства "Аблсельгастэхніка", Лідскі раён
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кашцялян Пётр Збігневіч, генеральны дырэктар рэспубліканскага ўнітарнага сельскагаспадарчага прадпрыемства па племянной справе "Гродзенскае племпрадпрыемства"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кеўра Галіна Янаўна, майстар цэха сухіх малочных прадуктаў ААТ "Лідскі малочна-кансервавы камбінат"
   
 
Ганаровае званне "Заслужаны работнік сельскай гаспадаркі Рэспублікі Беларусь"
Праўко Мікалай Мікалаевіч, дырэктар камунальнага прадпрыемства “Гальшаны”
  Ордэн «За службу Радзіме» ІІІ ступені
Моластаў Канстанцін Генадзевіч, начальнік Гродзенскай пагранічнай групы 
  Медаль "За выратаванае жыццё"
Гружэўскі Леанард Іванавіч, ваенны камісар Смаргонскага раёна, падпалкоўнік
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Аляксееў Аляксандр Анатольевіч, начальнік вытворчага ўчастка №3 СВК "Азёры Гродзенскага раёна"

 
 
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Макавец Іван Міхайлавіч, загадчык малочнатаварнай фермы “Сухінічы” філіяла “Дубна” ААТ “Агракамбініт “Скідзельскі”
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Шумель Валерый Віктаравіч, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва імя І.П.Сянько
  Медаль Францыска Скарыны
Банадарэнка Андрэй Васільевіч, протаіерэй Свята-Пакроўскага кафедральнага сабора г.Гродна Гродзенскай епархіі Беларускай Праваслаўнай Царквы, мастацкі кіраўнік хору духавенства Гродзенскай епархіі
   
Ганаровае званне "Заслужаны работнік сельскай гаспадаркі Рэспублікі Беларусь"
Галавач Уладзімір Арсенцьевіч, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Свіцязянка-2003”
   
 
Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Чуянаў Анатолій Пракопавіч, начальнік філіяла ААТ “Белаграпрамбанк” – Гродзенскае абласное ўпраўленне
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Акулевіч Сярегей Іванавіч, намеснік дырэктара па камерцыйных пытаннях ААТ “Слоніммэбля”

  Медаль "За працоўныя заслугі"
Карытцо Уладзімір Уладзіміравіч, галоўны заатэхнік раённага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства “Алекшыцы”
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кучур Міхаіл Антонавіч, кіраўнік сельскагаспадарчага аддзялення №3 “Высілішкі” ААТ “Васілішкі”
 
 
 
Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Лінкевіч Барыс Яўгеньевіч, кіраўнік сялянскай (фермерскай) гаспадаркі “Спадчына – плюс”, Свіслацкі раён

  Гарановае званне «Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь»
Рабцэвіч Яўген Сяргеевіч, начальнік каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Мастоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне МНС Рэспублікі Беларусь», старшы лейтэнант ўнутранай службы
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кулісевіч Антон Станіслававіч, старшыня Бераставіцкага райвыканкама

  Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Яцкевіч Кацярына Сяргееўна, асістэнт 1-й кафедры ўнутраных хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”

 
 
 
Ордэн Пашаны
Міхаіл Орда,
трактарыст-машыніст камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства "Місевічы" Воранаўскага раёна
  Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Мыслівец Генрых Валяр’янавіч, кіраўнік сялянскай (фермерскай) гаспадаркі “Гарызонт” Мастоўскага раёна

  Медаль "За працоўныя заслугі"
Патоніч Таццяна Аляксееўна, сартавальнік матэрыялаў і вырабаў з драўніны фанернага цэха адкрытага акцыянернага таварыства «Мастоўдрэў»
  Медаль Францыска Скарыны
Зіматкін Сяргей Міхайлавіч, загадчык кафедры гісталогіі, цыталогіі і эмбрыялогіі ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт»

 
 
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Казімір Дзежыц, майстар бройлернага цэха філіяла "Скідзельская птушкафабрыка" ААТ "Агракамбінат "Скідзельскі"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Уладзімір Гукіш, кіроўца аўтамабіля ААТ "Граніт Агра" Дзятлаўскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Ганна Карповіч, свінавод СВК "Нягневічы" Навагрудскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Валерый Лобач, трактарыст-машыніст УСП "Новы Двор - Агра" Свіслацкага раёна
 
 
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Пётр Пазнанскі, трактарыст-машыніст КСУП "Гальшаны" Ашмянскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі" 
Тэрэса Бенкевіч, жывёлавод КСУП "Эксперыментальная база" Кастрычнік " Воранаўскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Віктар Берцэвіч, трактарыст-машыніст КСУП "Гіркi" Воранаўскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Генадзь Грыневіч, трактарыст-машыніст філіяла "Скідзельскі" ААТ "Агракамбінат "Скідзельскі"
 
     

Медаль "За працоўныя заслугі"
Юрый Сяўко, начальнік інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Кастрычніцкім раёне г.Гродна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Руслан Халікаў, складальнік цягнікоў аб’яднанай станцыі Гродна транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства “Баранавіцкае аддзяленне Беларускай чыгункі”
  Ганаровае званне “Заслужаны энергетык Рэспублікі Беларусь”
Уладзімір Шацернік, генеральны дырэктар Гродзенскага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнерга”
   

Ордэн «За службу Радзіме» III ступені
Шпарло Сяргей Генадзевіч, начальнік Гродзенскага абласнога ўпраўлення МНС Рэспублікі Беларусь

     
Медаль "За працоўныя заслугі"
Васіль Казлянкоў, электрагазазваршчык Дзятлаўскага раёна газазабеспячэння філіяла "Слонімскае вытворчае ўпраўленне" вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства "Гроднааблгаз"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Казімір Карповіч, слесар па абслугоўванні і рамонце газавыкарыстоўваючага абсталявання філіяла "Ваўкавыскае вытворчае ўпраўленне" вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства "Гроднааблгаз"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Аляксандр Кісялёў, электраслесар па рамонце размеркавальных устройстваў Высакавольтнага раёна электрычных сетак “Гродзенскія электрычныя сеткі” Гродзенскага рэспубліканскага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнерга”
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Тамара Стасевіч, першы намеснік начальніка інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Гродзенскай вобласці
   

 
Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
Уладзімір Кулік, машыніст тралёвачнай (лесанарыхтоўчай) машыны дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Шчучынскі лясгас"
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
Іван Русін, вадзіцель аўтамабіля на вывазцы лесу дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Дзятлаўскі лясгас"
 
Ганаровае званне «Заслужаны майстар спорту»
Саідаў Ібрагім, інструктар нацыянальнай каманды па вольнай барацьбе Рэспубліканскага цэнтру алімпійскай падрыхтоўкі «Стайкі»
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
Ілля Танюкевіч, машыніст тралёвачнай (лесанарыхтоўчай) машыны дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Лідскі лясгас"
     
Медаль Францыска Скарыны
Алег Іванавіч Целяпнёў, артыст камернага
аркестра – вядучы майстар сцэны дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская капэла”
  Ганаровае званне “Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь” Уладзімір Максімавіч Цыркуноў, прафесар кафедры інфекцыйных хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”   Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
Павел Афонін, машыніст тралёвачнай (лесанарыхтоўчай) машыны дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Астравецкі лясгас"
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
Сяргей Бардзюкоў, майстар на лесасеках лесапункта дзяржаўнай вопытнай лесагаспадарчай установы "Смаргонскі вопытны лясгас"
     
Медаль “За працоўныя заслугі”
Ала Мікалаеўна Байко, повар Лідскага філіяла Гродзенскага абласнога спажывецкага таварыства
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Аляксандр Віктаравіч Белянкоў, урач-хірург хірургічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя “Ашмянская цэнтральная раённая  бальніца”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Ганна Міхайлаўна Чарніцкая, пекар-майстар Зельвенскага філіяла Гродзенскага абласнога спажывецкага таварыства
  Медаль Францыска Скарыны
Таццяна Іванаўна Сухоцкая, артыст камернага аркестра – вядучы майстар сцэны дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская капэла”
     
Ордэн Пашаны
Уладзімір Курыловіч, дырэктар Гродзенскага занальнага інстытута раслінаводства НАН Беларусі
  Ордэн  "За службу Радзіме" ІІІ ступені
Аляксандр Пагуляйла, камандзір 11-й асобнай гвардзейская механізаванай брыгады Заходняго аператыўнага камандавання Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь, палкоўнік
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Машута Аляксандр Мікалаевіч, вадзіцель аўтамабіля ААТ "Прынёманскі" Навагрудскага раёна
  Ордэн Пашаны
Станіслаў Альбінавіч Рысік, дырэктар ААТ “ГроднаЛіфт”
     
Медаль “За працоўныя заслугі”
Сяргей Кісялёў, дырэктар сярэдняй школы №38 г.Гродна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Таццяна Літвінчык, выхавальнік дашкольнай адукацыі УА "Яслі-сад №78 г.Гродна"
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Таццяна Грыгорык, аператар машыннага даення КСУП “Галынка” Зэльвенскага раёна
  Ордэн Пашаны
Іван Гавака, кіраўнік участка №1 СВК “Маяк-Заполле” Карэліцкага раёна
     
Медаль “За працоўныя заслугі”
Віктар Матыцкі, трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці УСП “Саўгас “Вердамічы” Свіслацкага раёна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Норберт Малецкі, кіраўнік аддзялення комплексу па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы РСУП “Алекшыцы” Бераставіцкага раёна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Міхаіл Комар, галоўны інжынер ААТ “Слонімскі мясакамбінат”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Яўгеній Камар, жывёлавод СВК “Нягневічы” Навагрудскага раёна
     
Медаль “За працоўныя заслугі”
Эдуард Садоўскі, дырэктар КСУП “Гудагай” Астравецкага раёна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Альфрэд Радзевіч, трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці КСУП “Доцішкі” Воранаўскага раёна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Іван Паўлоўскі, баец жывёлы мясатлушчавага цэха ААТ “Гродзенскі мясакамбінат”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Сяргей Назаранка, трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці ААТ “Сянькоўшчына” Слонімскага раёна
     
Медаль “За працоўныя заслугі”
Валерый Шэршань, начальнік малочна-таварнага комплексу “Галавічполе” ААТ “Васілішкі” Шчучынскага раёна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Уладзімір Шаўчэнка, брыгадзір вытворчай брыгады жывёлагадоўлі “Цэнтр” СВК “Свіслач” Гродзенскага раёна
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Алена Траянчук, апаратчык пастэрызацыі маслацэха ААТ “Малочная кампанія “Навагрудскія Дары”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Аляксандр Сураў, галоўны ўрач УАЗ "Гарадская клінічная бальніца №4 г.Гродна"
     
Медаль "За працоўныя заслугі"
Клімовіч Віктар Віктаравіч, майстар участка даччынага БУП "Гродзенская спецыялізаваная перасоўная механізіраваная калона - 61"
  Медаль  "За працоўныя заслугі"
Журомская Галіна Сцяфанаўна, дырэктар ААТ "Гроднажалезабетон"
  Медаль  "За працоўныя заслугі"
Захарчук Аляксандр Барысавіч, галоўны архітэктар УПП "Інстытут Гроднаграмадзянпраект"
  Медаль  "За працоўныя заслугі"
Дудко Сяргей Мікалаевіч, начальнік сантэхнічнага ўчастка ААТ "Гроднажылбуд"
     
 Медаль “За адзнаку ў воінскай службе”
Бякрэнь Дзмітрый Лявонцьевіч, намеснік камандзіра па ідэалагічнай рабоце – начальнік аддзялення ідэалагічнай работы 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь, падпалкоўнік
  Медаль “За адзнаку ў воінскай службе”
Кільчэўскі Віталій Фрыдрыхавіч, намеснік камандзіра па ўзбраенні – начальнік тэхнічнай часці 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь, палкоўнік.
  Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый”
Банькоўскі Вячаслаў Анатольевіч, камандзір аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці №1 Гродзенскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне МНС РБ”, прапаршчык унутранай службы
  Медаль “За адзнаку ў воінскай службе” Федарэнка Аляксандр Пятровіч, намеснік камандзіра 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь, палкоўнік
     
Медаль “За працоўныя заслугі”
Шайпак  Алег Уладзіміравіч, муляр, брыгадзір  комплекснай брыгады будаўнічага ўпраўлення  №142 ААТ “Гроднапрамбуд”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Сцельмах  Леанід Канстанцінавіч, трактарыст  філіяла “Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне  №52” РУП “Гроднааўтадар”
  Ганаровае званне “Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь”
Шубаеў Жуматай Маратавіч, старшы трэнер-выкладчык па вольнай барацьбе дзяржаўнай установы “Гродзенскі абласны комплексны цэнтр алімпійскага рэзерву” прысвоена
  Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый”
Шчыглінскі Сяргей Віктаравіч, начальнік дзяжурнай аварыйна-выратавальнай часці №1 Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне МНС РБ”, капітан унутранай службы
     
Ганаровае званне “Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь”
Літвінёнак Святлана Васільеўна, артыст
драмы – вядучы майстар  сцэны  ДУК  “Гродзенскі абласны драматычны тэатр”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Мішонкава Надзея Аляксееўна, старшы выкладчык  кафедры рускай і беларускай моў УА "Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт"
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Жучко Мікалай Іванавіч, галоўны спецыяліст тэхнічнага аддзела  інстытута “Гроднаграмадзянпраект”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Бодак Алена Рыгораўна,  машыніст крана вежавага ўпраўлення  механізацыі №220 ААТ “Гроднапрамбуд”
     
Ордэн  Айчыны ІІІ ступені
Вагабаў  Абдулвагаб Ісакавіч, генеральны дырэктар  адкрытага акцыянернага таварыства  “Гроднапрамбуд”
   Ганаровае званне “Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь” 
Чарнышоў Юрый Сцяпанавіч, генеральны дырэктар ААТ “Гродзенская  тытунёвая фабрыка “Неман”
  Медаль Францыска Скарыны
Парамонава Нэла Сяргееўна, загадчык 2-й кафедры дзіцячых хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Маркушэўскі Уладзімір Уладзіміравіч, дырэктар  ААТ “Слоніммэбля”

    

    


    

Медаль “За працоўныя заслугі”
Дубанос Віктар Пятровіч, вадзіцель аўтамабіля філіяла № 6 адкрытага акцыянернага таварыства “Белсувязьбуд”, г. Гродна

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Мірановіч Ірына Чаславаўна, кіраўнік спраў адміністрацыі Кастрычніцкага раёна г.Гродна

 


Ордэн Пашаны
Лісковіч Віктар Андрэевіч, намеснік старшыні Гродзенскага абласнога
выканаўчага камітэта

 


Ганаровае званне “Заслужаны дзеяч навукі
Рэспублікі Беларусь”
Кірвель Часлаў Станіслававіч, загадчык кафедры філасофіі ўстановы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”

 


 


 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Рапейка Станіслаў Адамавіч, начальнік участка № 3 адкрытага акцыянернага таварыства “Гроднажылбуд”

 


Медаль Францыска Скарыны
Нечухрын Аляксандр Мікалаевіч, дэкан факультэта гісторыі, камунікацыі і
турызму ўстановы адукацыі “Гродзенскі
дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”

 


Ордэн Францыска Скарыны
Таранцей Віктар Пятровіч, загадчык кафедры педагогікі і сацыяльнай работы ўстановы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”

 


Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый”
Роўбуць Таццяна Іванаўна, дацэнт 1-й кафедры дзіцячых хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”

 


 


 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Кашцыц Алена Юльянаўна, загадчык акушэрскага аддзялення паталогіі цяжарных дзяржаўнай установы аховы здароўя «Лідская цэнтральная раённая бальніца»

 


Ганаровае званне «Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь»
Клачко Аляксандр Іванавіч, загадчык аддзялення анестэзіялогіі і рэанімацыі дзяржаўнай установы аховы здароўя «Гродзенская абласная дзіцячая клінічная бальніца»

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Луканская Ірына Эдуардаўна, галоўны ўрач дзяржаўнай установы аховы здароўя «Дзіцячая паліклініка №1 г.Гродна»

 


Медаль Францыска Скарыны
Галіна Закрэўская, артыст Гродзенскага абласнога тэатра лялек, вядучы майстар сцэны

 


 


 


Ордэн Пашаны
Песціс Вітольд Казіміравіч, рэктар ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны
аграрны ўніверсітэт»

 


Ордэн Пашаны
Ціхан Іван Рыгоравіч, спартсмен-інструктар нацыяальнай каманды Рэспублікі Беларусь па легкай атлетыцы Міністэрства спорту і турызму

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Ількевіч Юрый Фёдаравіч, машыніст тралёвачнай лесанарыхтоўчай
машыны Наваруцкага лясніцтва дзяржаўнай
лесагаспадарчай установы «Скідзельскі лясгас»

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Галавач Аляксей Аляксандравіч, ляснічы Зэльвенскага вопытна-вытворчага лясніцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай установы «Слонімскі лясгас»

 


 


 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Крывец Галiна Янаўна, аператар машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнiтарнага прадпрыемства
«Элiт-Агра Больцiнiкi», Воранаўскі раён

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Мелянцэвіч Святлана Аляксандраўна, намеснік начальніка інспекцыі – начальнік ўпраўлення кантролю за арганізацыямі інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Ленінскім раёне г. Гродна

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Мяцелiца Аляксандр Аляксандравіч, галоўны аграном сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Свiцязянка-2003», Карэліцкі раён

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Філiповiч Уладзiмір Сяргеевiч, галоўны iнжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Гродзенскi мясакамбiнат»

 


 


 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Шапель Юрый Вацлававiч, галоўны iнжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Малочны Мiр», г. Гродна

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Трыпуць Аляксандр Чэслававіч, інструктар нацыянальнай каманды па інваспорту Республіканскага центру
алімпійскай падрыхтоўкі па паралямпійскім і дефлімпійскім відам спорту

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Кавальчук Святлана Іванаўна, намеснік дырэктара філіяла "Завод Хімвалакно" па камерцыйных пытаннях ААТ «Гродна Азот»

 


Медаль Францыска Скарыны
Каляда Канстанцін Уладзіміравіч, загадчык кафедры раслінаводства ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны аграрны ўніверсітэт»